Vytisknout tuto stránku
pondělí, 05 srpen 2013 17:30

Nová sezóna je před námi!

Prázdniny se nám naklonily na druhou polovinu, ale radotínský fotbal nespí. Nových věcí je více, ale zastavme se napřed za právě uplynulou sezonou. Byla to sezona, kdy jsme slavili 90.výročí založení radotínské kopané. Oslava to byla smutná, neboť A mužstvo sestoupilo do 1.A třídy, B mužstvo se nově kompletovalo a objevily se problémy i s tím nejlepším co zde máme a to se žáky...

 
Ale postupně. A mužstvo od prvního zápasu nastartovalo pokus o okamžitý návrat do soutěže, kam několik desítek let patřilo. Konec podzimu však smazal výborné výkony a jaře se začínalo od nuly. Svůj návrat mezi pražskou elitu však muselo vybojovat až v úplně posledním zápasu soutěže. Ale podařilo se a Radotín tak má mužstvo opět v Pražském přeboru. U rezervy byla situace rovněž složitá a za pochodu se stavěl tým, kde se snoubí zkušenost středního věku (Kasík, Petr, Toman, Klíma) s bezstarostnou dravostí mládí (Kouba, Peták, Raduta, Zaikin). Pod Honzkovým vedením zvládnuto na jedničku. Ohledně žáků v Radotíně vyrostla neuvěřitelně silná generace a velká mužstva nám to dávají řádně pocítit. Z této generace jsou hoši dnes ve Spartě, v Dukle, ve Slavii i v Bohemians 1905. Potud vše v pořádku, ale dostali jsme se do situace, že již není s kým hrát. Vzhledem k současnému úprku mladých od fotbalu jsme museli zvolit netradiční, ale v budoucnosti nevyhnutelnou, cestu. Vstoupili jsme v jednání s AFK Slivenec, kde je situace obdobná a obě mužstva pro nadcházející sezonu sloučili. Takto jsme přeregistrovali na jeden soutěžní ročník jedenáct žákovských fotbalistů. Z pragmatických důvodů se bude hrát pod hlavičkou Slivence a zápasy budou na obou hřištích. Tak nezapomeňte, až uvidíte žáky Slivence, tak jsou i naši. Obě přípravky se letos vydaly na své první zahraniční turné, sice v rámci monarchie (do Vídně), aby zjistily, že i z radotínských podmínek se mohou poměřovat s některými evropskými týmy.
Tak nás v současnosti tíží již jen jeden velký dluh a to dotažení do konce pojmenovaní fotbalového stadionu v Radotíně na Fotbalový stadion Josefa Rady. A když jsme u toho ohlížení, tak ještě jedna nemilá věc, která Radotín postihla a to červnové povodně. V tomto směru při nás stálo štěstí a naše škody jsou zanedbatelné.
Při pohledu dopředu se již 17.8.2013 rozjede fotbalová sezona i v Radotíně naplno a hned zápasem jak se patří. Úvodní zápas obstarají A muži v derby, které se nehrálo jako mistrovský zápas několik desítek let. Hostí na našem hřišti mužstvo Zbraslavi. Přípravky odjíždějí na soustředění do Mšena, dorost absolvuje soustředění doma a žáci ve Slivenci. Opět začne každodenní kolotoč tréninků, zápasů, radostí i zklamání. Věříme, že i náročný radotínský fanoušek si najde čas, aby navštívil fotbalové hřiště. Zkritizoval nebo pochválil co jsme udělali. Odpočinul si při návštěvě fotbalu anebo jen při posezení v restauraci. Hlavně však věříme, že s novým školním rokem opět nastane příliv těch nejmenších, ale i těch starších a to nejen z Radotína, ale i ze širšího okolí.
Nestavíme si vzdušné zámky, ale chtěli bychom dosáhnou stavu, kdy si radotínský občan, který již navštíví náš areál v zeleni, bude potěšen hrou nejmenších i starších a aspoň na chvíli zapomene na každodenní starosti. A propos – podzimní část soutěží se ještě nerozběhla a již připravujeme další ročník zimního turnaje. Prostě čas ve fotbalu běží jinak.

Číst 2835 krát

Nejnovější od