neděle, 18 březen 2018 15:05

Přátelské utkání s Vyšehradem

Napsal(a) 

Zdravím všechny příznivce našich talentů, kteří je dnes přišli povzbudit v tom chladném zimním počasí, ale i ty, kteří "zkušeně" fandili z tepla domova :)

Radek, mě požádal, abych nestranným okem zhodnotil dnešní přátelské utkání s kvalitním soupeřem z Vyšehradu, a tak máte nyní možnost buď posoudit zda-li jste viděli dnes to samé,co já, pokud jste byli přítomni a nebo si "pouze" přečíst to, o co jste přišli, když jste zůstali doma :)

Dnešní zápas byl další ze série přípravných utkání pro příští sezónu, takže se hrálo na celé hřiště 11 vs 11. Záměrně byl pozván velmi kvalitní soupeř, Vyšehrad ročník 05, který hraje celostátní žákovskou ligu, abychom mohli náš ročník 05 doplnit jak početně, tak i kvalitativně ročníkem 04. Tři hráči 04 tvořili pevný základ naší obrany a zároveň to měl být i pevný základ pro rozehrávku směrem dopředu.

Protože soupeř nepřijel v plné síle a navíc v počtu pouze 11 hráčů zapůjčili jsme jim aspoň jednoho na střídání. Jura P. byl tím, kdo soupeře doplnil a já bych Juru jako jediného ohodnotil jako jednotlivce. Jura nejen, že se dobře zapojil do hry celého týmu, ale na jeho herním projevu bylo vidět, jak vedle tak šikovných spoluhráčů, kteří se mu neustále nabízeli a rovnocenně ho zapojovali do rozehrávky, fotbalově roste. Když k tomu všemu přidal správné převzetí míče, zvednutí hlavy a s přehledem rozehrávku na jednoho ze dvou až tří nabízejících se spoluhráčů byla radost se na to koukat, i když se v tu chvíli jednalo vlastně o hru soupeře. Samozřejmě, že se né všechno povedlo a tak se nám myslím povedlo i jednu z chyb při Jurově rozehrávce potrestat gólem, ale to se stane a daleko podstatnější je, že Jura ukázal, že to jde zapojit se a nebát se hrát...veliká pochvala.

Co se týká hry našeho týmu, tak se nezlobte, ale musím kluky také hlavně pochválit, protože to dobré, co předvedli bylo výrazně více, než těch chyb,co udělali a nebo toho dobrého,co neudělali... :) Ano je stále,co zlepšovat...chceme více přesných přihrávek, více nabízení se o přihrávku, více pěkných střel, více pokusů o kličku, ale to přijde a budeme na tom společně i nadále pracovat. Od toho jsou tréninky a další přátelská nebo mistrovská utkání.

Začátek zápasu byl z naší strany trochu ustrašený a trvalo nám, než jsme se na tom velkém hřišti našli. Také soupeř nám ukázal, že fotbal se hraje důrazně a v osobních soubojích je třeba se zpevnit a zapojit celé tělo. Kluci ze soubojů odlétavali jako mouchy a možná je to trochu zdravě naštvalo. Začali hrát důrazněji a když odpali, vyskočili a šli do souboje znovu a znovu. Bojovnost a srdce, zarputilost a neúnavné otravování bylo to, čím naši borci vyrovnali hru se soupeřem a odměnou jim bylo vyrovnání na 1-1 z penalty spravedlivě nařízené sudím PF po faulu na Adámka Veselého. 

Najednou kluci viděli, že to jde hrát vyrovnaně i s takto kvalitním soupeřem a šlapali do něj znovu a znovu, přišly další šance, byli jsme najednou více času na soupeřově polovině než při začátku utkání a nakonec přišly i další góly. 2-1, 3-1, 4-1, 5-1. Na takový průběh se kouká s radostí i když nechceme kluky chválit jen za gólovou produktivitu. Podstatnější bylo vidět to plné nasazení a snaha celého týmu.

Zápas po 70-ti minutách skončil 6-2 a vě mě zanechal optimistický dojem, že se máme ještě na co těšit příště, až zase kluci nastoupí na velké hřiště.

Díky všem borcům a také sudímu Pepovi F., který ze středového kruhu prokázal mimořádný přehled po hřišti, díky kterému nejen že nepřehlédl a správně odpískal v prvním poločase penaltu po faulu na Adámka Veselého, ale také správně posoudil Adámkem přifilmovaný pád v pokutovém území v poločase druhém. I když teda Adámek ty záda v letu prohnul parádnicky, to se musí nechat...je to holt slávista, to se nedá popřít :)

Hezký zbytek víkendu...Besson 

Naposledy změněno neděle, 18 březen 2018 15:57

Sídlo

SC Olympia Radotín z.s.

Ke Zděři 1111/21
153 00 Praha 5

E-mail: scradotin@scradotin.cz

IČ : 26644746

Mapa