úterý, 22 květen 2018 10:31

Turnaj v Itálii - Lago di Garda

Napsal(a) 

Ahoj všem příznivcům našich malých fotbalistů!

Rád bych vás informoval o naší účasti na mezinárodním turnaji v Itálii v oblasti Lago di Garda, kde jsme tento víkend hájili barvy nejen radotínského fotbalového klubu, ale společně s týmem hráčů ročník 07/08 z Třebotova i barvy ČR J.

Tam i zpět nás spolehlivě dovezli řidiči autobusu firmy Jirkovský, a za to jim patří velký dík. Zastavili ochotně kdykoli bylo třeba a bez výčitek nás vozili i v místě turnaje mezi jednotlivými místy, kde se turnaj konal.

Ubytovaní jsme byli ve sportovní hale velikosti basketbalového hřiště s velkou tribunou šatnami a velkým sociálním zázemím na okraji městečka Manerba del Garda. To bylo dle našeho očekávání a dá se říct i ke spokojenosti, protože kluci mohli ve volném čase hrát basket a další hry podle libosti. V místě haly byly i dvě fotbalová hřiště s umělou trávou, kde odehrálo své zápasy mužstvo Třebotova. Jediným mínusem na ubytování bylo, že k nám do haly přidali organizátoři ještě jeden tým z Německa cca 15-16 ti letých kluků, což byl trochu rušivý element. A také to, že šatny byly využity pro převlékání týmů hrajících v tomto areálu, tak bylo třeba více řešit opatrnost na své věci. Bohužel jeden chlapec z Třebotovských nechal nabíjet svůj telefon u automatu na kafe a po návratu ze hřiště už se s ním neshledal… L.

Na polopenzi nás řidiči vozili do sportovního areálu ve městečku Polpenazze del Garda. Obsah polopenze byl pro nás zklamáním zejména z důvodu monotónního jídelníčku … pá,so i ne stejná večeře pouze s rozdílným desertem a snídaně stejné bez rozdílu.

Zápasy jsme odehráli ve sportovním areálu městečka Desenzano del Garda.

Už počet sportovních areálů napovídá, že se jednalo o poměrně velký turnaj, kterého se účastnilo celkem 74 týmů z 9 zemí. (https://www.euro-sportring.com/cz/turnaje/trofeo-valtenesi-del-garda#tournament-overview)

Naši borci hráli kategorii U13 mladší žáci. První zápas hráli proti „Francii“ 0-0. To bylo utkání plné bojovnosti, soubojů, tvrdosti. Francouzi měli tým plný hráčů tmavé pleti, kde někteří byli vyšší než my dospělí trenéři a asistenti J. Naši kluci se s tím ovšem poprali statečně a ubojovali první bod. Nutno ovšem podotknout, že hra Francie byla plná zákeřných a tvrdých zákroků po odehrání míče,což bohužel rozhodčí netrestali kartami pouze odpískáním faulu.

Druhým soupeřem v naší skupině byl velmi kvalitní tým z Německa, který opět disponoval urostlým hráčem jak v obraně, tak záloze i útoku. Po dvou chybách jsme obdrželi dva rychlé góly a fyzicky zdecimovaný tým se už nedokázal vzepřít kvalitě soupeře a inkasoval další tři branky. Ze skupiny jsme tedy postoupili do bojů o 9-12 místo. (celkem byly 4 skupiny po 3 týmech v kategorii U13).

První zápas kluci sebrali opět bojovného ducha sebou na hřiště a navíc se jim podařilo i několikrát soupeřovi vnutit svou hru. Odměnou byl gól kapitána Kuby Schalka, kde se jednalo o třetí dorážku v řadě…nejprve vystřelil a golman vyrazil, dorážku Vojty Mezery vyrazil obránce a následně už to tam Kuba dotlačil J. Bohužel kluci byli v takové eufórii a nadšení ze vstřeleného gólu, že hned z rozehrávky šel soupeř do 100% šance. Tu ještě náš čapák David Hanzl zvaný „Markus“ vyrazil na roh, ale nekoncentrace trvala dál a z rohu vysoký útočník soupeře vyrovnal.

I přes další šance na obou stranách výsledek vydržel až do konce zápasu. Protože už se hrálo systémem „pavouk“ museli rozhodnout o vítězi pokutové kopy. Tam opět zazářil Markus, když dva chytil a naši kluci úspěšně proměňovali, takže jsme 5-2 soupeře přestříleli v penaltách a hurá do boje o 9-10 místo. Jen ještě doplním, že poražený soupeř byl „B“ tým našeho předchozího německého soupeře, takže to kluci brali jako odvetu J.

Posledním soupeřem byl tým Belgie. Velikosti s námi téměř srovnatelný, až na jednoho „snědého“ útočníka, který byl vzrůstem srovnatelný soupeř do souboje možná se mnou (Bessonem starším).

Tento borec navíc hrál opět nejen tvrdě,ale navíc nesportovně nečistě a opět za to nedostával karty. Teprve po čtvrtém zákroku, kdy zraněného „Krtka“ odváděl Radek ze hřiště vytasil konečně rozhodčí první kartu. Kluci hráli první poločas vyrovnaný zápas, kde si vytvořili i gólové šance, bohužel to psychicky v druhé půli nezvládli, začali se věnovat oplácení, rozčilování, diskutování a to hrálo soupeři „do karet“. Rozhodili naši koncentraci a díky tomu a díky i svým kvalitám vstřelili góly potřebné k vítězství.

Zůstalo nám tak 10.té místo, které ovšem s ohledem na vysoké kvality soupeřů hodnotíme velmi pozitivně. Myslím, že jsou to zkušenosti a zážitky jen těžko ocenitelné penězi a klukům to určitě dalo víc, než srovnávání „pouze“ s naší soutěží. Věříme, že jim to pomůže při dalších utkáních například s TEMPEM nebo PRAGOU, kde měli dojem, že tyto týmy hrají příliš tvrdě. Proti soupeřům z LAGO di GARDA to bude procházka růžovou fotbalovou zahradou J.

Díky vám všem, že jste klukům tento výlet umožnili, díky i těm, kteří byli povzbuzovat osobně. Já bych vám všem o tom rád vyprávěl osobně místo pouhého dopisování na WEB, kde se nedají líčit všechny detaily, ale díky hlasitému povzbuzování skoro nemluvím, tak snad příště… J

Jakmile dáme dohromady fotky a videa umístíme vše na Rajce.net a sem dáme příspěvek s odkazem…budete informováni.

Díky za pozornost Besson

Sídlo

SC Olympia Radotín z.s.

Ke Zděři 1111/21
153 00 Praha 5

E-mail: scradotin@scradotin.cz

IČ : 26644746

Mapa