sobota, 22 září 2012 00:00

SC Radotín - Sokol Nebušice 3:2

Napsal(a)

Dne 22.září 2012 slavil radotínský fotbal 90 let trvání a z tohoto důvodu si vyměnil pořadatelství mistrovského zápasu se Sokolem Nebušice a hrálo se v Radotíně.

Nočním deštěm smočený trávník byl od 15:30 hod. dějištěm 5.jednání v boji o návrat do Přeboru. Absence klíčových fotbalistů před zápasem nevěštila nic dobrého. (Sluka, Pleyer, Vodecký, Tyburec, Dvořák). Začátek vypadal zdařile, jako slunce, které se vyhouplo z mraků. Již v 8.minutě se trefuje z místa mezi penaltou a malým vápnem Valenta 0:1. Hráli jsme sice upracovaný, ale poctivý fotbal a přišel blesk z čistého nebe v 19.min, kdy soupeř z ojedinělého útoku po chybě Filipa vyrovnal 1:1. I nadále jsme měli převahu, které vyvrcholila v 36.min., kdy nejprve Kostelník z malého vápna trefil břevno od kterého se střela odrazila do tyče a ven z branky. Z dalšího protiútoku jsme vybojovali volný přímý kop ze kterého Pokrovskij trefil tyč. To ale bylo do půle vše.

Začátek druhého poločasu nás zastihl v nedbalkách. Soupeř se dostal k naší šestnáctce a z nevinné akce při vniknutí do pokutového území přišel z naší strany faul a penalta. Soupeř se nemýlil a ve 46.minutě byl rázem stav utkání 2:1 pro soupeře. I v sestavě, které hrála se nečekalo, že bychom ztratili body. Na naše kopačky se vkrádala nervozita a čas rychle běžel. Soupeř bránil všemi muži, ale s našimi útočnými akcemi neměl problémy. Pak přišla 61.minuta a po sérii několika nepovedených přihrávek se míč dostal k Valentovi a ten točeným padáčkem skóroval podruhé 2:2. O čtyři minuty později útočilo duo Mašlej Bereš na osamoceného obránce, Bereš jej odtáhl a Mašlej nezaváhal 2:3. Do konce zápasu měl Mašlej další dvě vyložené šance (poslední v 85.min), ale obě trestuhodně zahodil. Trest mohl přijít v samém konci utkání, kdy se po další hrubce Filipa útočník hostí dostal sám před Krystyníka, ale z malého vápna netrefil branku. Pak už byl bohudík konec.

Sestava: Krystyník – Baroch, Filip, Císařovský, Kostelník – Bereš, Pokrovskij, Zmeškal (88.min Eisman), Kouba – Valenta, Mašlej . Na lavici zůstali jen Idrissov a Friš. Trenér Aleš Foldyna

Naposledy změněno neděle, 04 srpen 2013 15:38